SPORTOVCI ROKU 2009: SPORTOVCEM ROKU SE STALA KATEŘINA ČEDÍKOVÁ
Autor Luboš Nový, publikováno 26.4.2010
zobrazeno 1395x,komentářů 0

Vyhodnocení nejúspěšnějších sportovců, trenérů, rozhodčích a sportovních kolektivů  okresu Klatovy za rok 2009

Nominace:
Kategorie jednotlivci-mládež:      (v abecedním pořádku)


Bělohubá Eliška                                   karate              Karate Klub Klatovy

Dvanáctiletá žákyně  z Klatov se dobře prosazuje na význačných závodech. První místo získala na Velké ceně Plzně , 5.místo na mezinárodním turnaji Grand Prix Plzeň. Kromě toho získala další význačná umístění na závodech v Domažlicích či Blovicích.

Galušková Karolina                             kanoistika        Klub vodních sportů Sušice

Nadějná kanoistka, která si vybojovává  svou nominaci v naší anketě již poněkolikáté. Je to jejími sportovními výsledky, které podává. V loňském roce 2009 vybojovala na kajaku ve slalomu na divoké vodě  první místo na MČR žáků,  druhé místo na MČR seniorech, je vítězkou v celoroční soutěži Českého poháru juniorů, držitelka 1.výkonnostní třídy v seniorech !!Vyhrála 5 nominačních závodů z pěti pro juniorskou reprezentaci ČR a zvítězila v žákovské a juniorské Evropské juniorské soutěži TEEN CUP.

Hamberger René                                 atletika             TJ Sušice

Nadějný atlet, který se umístil na druhém místě při  MČR v desetiboji i v hodu oštěpem. Je členem reprezentačního družstva ČR v dorostenecké kategorii.

Kalný Martin                                       fotbal               TJ Sušice

Jeden z nejvýraznějších talentů poslední doby v TJ Sušice. Velmi skromný a pracovitý fotbalista, hrající na místě stopera. Již jako mladší dorostenec se dokázal prosadit v základní sestavě mužů TJ Sušice.

Knebl Milan                                        nohejbal           Nohejbal Club Horažďovice

Talentovaný starší žák, který jako jediný v republice vybojoval medaile ve všech čtyřech Mistrovstvích  ČR. Je vítězem Českého poháru žáků. V závěru prosince loňského roku  byl vyhlášen Českým nohejbalovým svazem nejlepším nohejbalistou  roku 2009 v katerorii starších žáků, což je velkým oceněním jeho hráčských úspěchů. Gratulujeme.

Krines Patrik                                       florbal              Dům dětí a mládeže Klatovy

Tento student klatovského gymnazia vyhrál v roce 2009 se svým týmem Tornádo IV.ročník florbalové amatérské ligy Teplárna Cup a ve stejné soutěží získal cenu nejlepšího střelce ligy.

Kuneš Jan                                           basketbal         TJ Klatovy

Vynikající basketbalista TJ Klatovy, reprezentant  ČR, účastník Mistrovství Evropy.
Je členem All star Final Tour a reprezentant Ul6 .

Matějka Petr                                       fotbal               TJ Sušice

Žák základní  školy v Sušici, talentovaný hráč s výbornou výkonností. Konstruktivní záložník, který je  kapitánem družstva starších žáků a je pravidelně je nominován do Plzeňského krajského výběru. Patří mezi velké fotbalové talenty týmu starších žáků TJ Sušice  a zároveň mezi nejlepší hráče krajského přeboru.

Mužík Radek                                      lední hokej       HC Klatovy

Nadějný hokejový žáček, který navštěvuje teprve 3.třídu. Svými výkony však dospěl k tomu, že hraje soutěž za 4.třídu, kde jasně vévodí střelcům. Je to skutečný talent a pro svůj klub je příslibem do dalších let. Je výraznou oporou svého týmu a příkladem pro ostatní.

Sommer Patrik                        stolní tenis        Koc Sušice

Mladší žák, který si velmi dobře vede v celé řadě významných turnajů. Byl účastníkem soustředění Evropské unie za Českou republiku, kde na závěrečném turnaji ze 120 účastníků skončil na nádherném 14.místě. Účastnil se jako člen české reprezentace ME ve Štrasburku, kde postoupil ze 420 hráčů ze 40 zemí do závěrečného finalového turnaje mezi 32 nejlepších.
Kromě těchto výsledků obhájil i celou řadu dalších umístění jak v národních, tak i krajských a okresních soutěžích a turnajích.

Sýkorová Barbora                               volejbal            TJ Klatovy

Jedná se o smečařku žákyň  TJ Klatovy, která působí již v týmu kadetek, ten je v čele krajského přeboru. Zároveň již vypomáhá ligovému týmu juniorek TJ Klatovy. Jako kapitánka týmu žákyň v roce 2009 vybojovala postup do Českého poháru žákyň a zaslouženě byla nominována do krajského výběru žákyň a reprezentovala Plzeňský kraj na Olympiádě mládeže, kde byla vyhlášena nejlepší smečařkou turnaje.

Šlajsová Denisa                                   plavání             Plavecký klub TJ Klatovy

Dlouholetá úspěšná závodnice v plavání, t.č. nejrychlejší plavkyně okresu Klatovy. Vybojovala si 13.místo na MČR dorostu v Chomutově v disciplině 50m prsa. Během minulého roku získala řadu medailových umístění na plaveckých soutěžích a splnila limity na zimní Mistrovství ČR dorostu.

Šlechtová Štěpánka                             atletika             TJ Klatovy

Dosáhla umístění na mistrovství ČR dorostu a juniorů v Ostravě v červnu 2009  v disciplině 1500 m překážek, a to časem 5:36,69. Dále získala 6.místo na MČR do 22 let v Plzni v září  na 1500 m časem 4:59,02.

Vališová Tereza                                   biatlon              TJ Tatran Železná Ruda

Vítězka Českého žebříčku 2009 v biatlonu, získala první  a další přední  umístění v Českých pohárech. V letním biatlonu obsadila 4.místo žebříčku.

Věneček Petr                                      judo                 Judoclub Sušice

Za dobu svého působení v mateřském klubu Judoclub Sušice se zúčastnil 44 závodů, v nichž získal 41 medailí. Jen první místo obhájil 21x. V roce 2009 se stal v Plzni Přeborníkem Plzeňského kraje a Přeborníkem Jihozápadního regionu, to znamená, že je přeborníkem 3 krajů-Plzeňského,Karlovarského a Jihočeského.V minulém roce získal z 11 turnajů 6 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.Je nositelem 4.Kyu(oranžový pás).

Vlčková Veronika                               cyklistika          Policejní sportovní klub Klatovy

Nadějná sportovkyně, která sbírá přední umístění na všech svých významných závodech .Z těch hlavních zmiňujeme 2.místo na M ČR v silniční cyklistice – časovce jednotlivců v kategorii starších žákyň, stejně jako 3.místo  při M ČR – časovce dvojic, první i druhá místa v Českém poháru v triatlonu v kategorii mladších žákyň. Kromě dalších významných umístění je celkovou vítězkou Plzeňské a Pošumavské ligy horských kol jako starší žákyně.

Kategorie jednotlivci-dospělí

Čedíková Kateřina                              šachy                           Sokol Klatovy

V roce 2009 dosáhla vynikajícího úspěchu, kdy se stala Mistryní České republiky žen, a to již podruhé ve své kariéře.  Je několik let členkou reprezentačního družstva žen ČR a zúčastňuje se pravidelně Mistrovství Evropy a Mistrovtví světa v kategorii jednotlivců i družstev. Reprezentovala i na Šachové olympiádě. Je držitelka šachového titulu mezinárodní mistryně.

Černý Miroslav                                   národní házená TJ Vřeskovice

Mladý 19letý talent, který je nadějí vřeskovické házené. Jedná se o útočníka, který již v tomto věku je schopen řídit hru celého útoku  a v případě nutnosti dokáže vzít na sebe celou váhu odpovědnosti za zápas. V podzimní části soutěže byl tento nejlepší hráč svého družstva vážně zraněn svým protihráčem. Věříme, že do nového soutěžního ročníku nastoupí bez komplikací a opět podrží své spoluhráče.

Henig Jan                                            lyžování                       SK Špičák

Šestinásobný Mistr ČR a reprezentant ČR. V minulé sezóně obsadil celou řadu výborných umístění, a to 1.místo při MČR ve slalomu, 2.místo v Českém poháru, řadu předních umístění v mezinárodních závodech FIS-muži. V juniorském reprezentačním družstvu ČR obsadil 1.místo v konečném žebříčku ČR. Získal dokonce 3x první místo v krajských přeborech  mezi muži. Jeho cílem je další postup ve světovém žebříčku FIS, účast na světovém i evropském poháru a na zimních olympijských hrách. Trenérem je jeho otec Jan Henig.

Holá Alena                                          kickbox           SKP Okula Nýrsko

Největším úspěchem loňského roku je pro tuto závodnici bronzová medaile  z Mistrovství světa v rakouském Villachu v disciplině K-1 ve váze do 56 kg. Kromě toho je vítězkou Světového poháru v disciplině K-1 v Maďarsku, vítězkou Národního poháru v disciplině K-1 i v disciplině low-kick. V listopadu se zúčastnila prestižního boxerského turnaje King of  the ring, který se konal v jihokorejském Soulu.

Jůda Tomáš                                         fotbal               FK Horažďovice

Je nejlepším hráčem – záložníkem -  svého mateřského klubu, který hraje Krajský přebor. Velmi poctivý, pracovitý a ctižádostivý hráč. Je vůdčí osobností celého družstva, které táhne svým přístupem ke hře, výraznou úlohu hraje v přístupu k samotným spoluhráčům.

Kubát Zdeněk, Bříza Václav                kanoistika        TJ Klatovy

Velmi úspěšní kanoisté, které v naší anketě oceňujeme pravidelně pro jejich výrazné sportovní výkony.
Závodí v kategorii C2 kanoe dvojic – sjezd na divoké vodě. Vybojovali si první výkonnostní třídu na divoké vodě a obsadili 9.místo v celorepublikovém celkovém žebříčku ČR sjezd.

Kulíšková Anna                                   lyžování            TJ Tatran Železná Ruda

Tato závodnice je českou reprezentantkou ve sjezdovém lyžování zrakově handicapovaných. V loňském roce se zúčastnila Světového i Evropského poháru ve svých disciplinách, kde dosáhla výrazných úspěchů. V březnu tohoto roku bude reprezentovat ČR na paralympijských hrách ve Vencouveru. Přejeme jí všichni hodně úspěchů a dosažení nejlepších výsledků.

Maxa Jiří                                             lední hokej       HC Klatovy

Kapitán a útočník družstva HC Klatovy, hrající II. ligu. Odchovanec klatovského hokeje se po zranění opět vrátil na led a je oporou svého týmu.

Sládková Marie                                   golf                  Horažďovice

Univerzální hráčka, která se pravidelně zúčastňuje turnajů po celé republice v rámci Czech women tour a Tour Czech ladies Golf Assotiation. Hraje také obě české dámské tour. Je vítězkou zimní indoor tour v dámské kategorii, obsadila také druhá a třetí místa v řadě význačných golfových turnajů .

Šátral Petr                               tenis                 TJ Klatovy

Je členem a oporou prvoligového klatovského týmu, dosáhl výborného 4.místa v krajském žebříčku a 47.místa na republikovém žebříčku. Je účastníkem turnajů o body ATP .

Virtová Veronika                     volejbal            TJ Klatovy

Vynikající libero, odchovankyně TJ Klatovy. Po několika úspěšných sezonách v I.lize kadetek již řadu let působí v týmu žen TJ Klatovy, se kterým dosáhla řady úspěchů – vítězství v okresním přeboru, vítězství v krajském přeboru II.třídy a v současnosti působí v krajském  přeboru I.třídy. Na nevděčném postu libera je velkou oporou klatovských volejbalistek.

Kategorie trenér mládeže

Duchoňová Lucie                                sport.gymnastika          TJ Klatovy

Obětavě trénuje své gymnastické svěřenkyně, a ty jí oplácejí svými umístěními na předních místech řady soutěží. Na republikové finále Sportu pro všechny se dokonce kvalifikovaly hned 3 její gymnastky.

Kotrba Václav                                    fotbal                           TJ Sušice

Dlouholetý  trenér mládeže TJ Sušice. Podílí se na výchově mnoha hráčů, kteří se dokázali prosadit v ligových mládežnických klubech i v kategorii dospělých. V současné době je šéftrenérem dorosteneckých družstev TJ Sušice. Družstvo staršího dorostu vede v polovině soutěže krajský přebor.

Kategorie rozhodčí

Svoboda Václav                                  atletika                         TJ Sušice

Atletický rozhodčí III.třídy, který se ve své funkci zúčastňoval celoročně řady soutěží, jako Velké ceny Města Sušice, semifinále družstev juniorů, soutěží Poháru Rozhlasu i soutěží, pořádaných v celostátní úrovni, jako např. MČR v atletice v kategorii 21 let.

Špindlerová Zuzana                             fotbal                           TJ Bezděkov

Studentka, která se již několik let věnuje rozhodování fotbalových zápasů při Okresním fotbalovém svazu v Klatovech. Jde o talentovanou rozhodčí, která v současné době úspěšně řídí zápasy krajských  soutěží mužů i první ligu žen a má veškeré předpoklady  řídit tuto soutěž trvale.

Kategorie cvičitelka

Kostohryzová Zdeňka             sport pro všechny        TJ Sušice

Obětavá a úspěšná cvičitelka Zdravotní tělesné výchovy. Začínala se cvičením starších žákyň ve své mateřské TJ, v současnosti vede dlouhodobě cvičení starších žen. Její cvičební hodiny jsou vždy připravené, promyšlené, cvičení prezentuje osobně. Ke cvičenkám má velmi pěkný vřelý vztah, a proto její zásluhou počet cvičenek stále stoupá. Pomáhá rovněž při cvičení rodičů s dětmi.

Kategorie družstvo mládeže

okresní výběr starších žáků OFS Klatovy

Družstvo dosáhlo historického úspěchu, kdy na republikovém finále Talent Cup ve Velkých Losinách v loňském roce obsadilo 3.místo. Trenéry, kteří se podíleli na tomto úspěchu, jsou Ludvík Fremut, Václav Marek a Zdeněk Cibulka.

Kategorie družstvo dospělých

družstvo pistolářů Sportovně střeleckého klubu Policie Klatovy

Družstvo ve složení Mandys ml., Mandys st., Šimlík vybojovalo v r. 2009 2.místo na MČR ve střelbě z velkorážné pistole a počtvrté za sebou se stalo vícemistry ČR v této disciplině.  Jsou navíc vítězi i  Západočeského poháru 2009.

Krajánek roku 2009

Krajánkem roku vyhlašujeme význačného sportovce, který započal svoji sportovní kariéru v některém  místním sportovním oddíle a svým úsilím se vypracoval na osobnost čs. sportu.

Za rok 2009 jím je vyhlášen:

Frydrych Petr

Odchovanec klatovské atletiky, oštěpař závodící v současné době za TJ Dukla Praha. Mezi jeho největší sportovní úspěchy patří stříbrná medaile z mistrovství Evropy do 22 let z roku 2009. V tomtéž roce se také probojoval do finále MS v Berlíně, kde skončil desátý. Vytvořil si osobní rekord s hodnotou 84,96 m, čímž se zařadil na 3.místo historických národních tabulek za Jana Železného a Miroslava Guzdeka. Můžeme mu pogratulovat ke skvělému umístění v anketě Atlet roku, kde skončil na vynikajícím 6.místě.

Petr Frydrych byl v době, kdy byl členem místního atletického oddílu TJ Klatovy, rovněž několikrát oceněn  v naší celookresní anketě o nejúspěšnějšícho sportovce okresu Klatovy.

 
Osobnost roku 2009

Dolejší Jaroslav                                   TJ Sokol Kolinec

Do pomyslné síně slávy význačných a zasloužilých sportovců a sportovních osobností klatovského regionu se za rok 2009 zapisuje Jaroslav Dolejší z Kolince.
V červenci roku 2009 oslavil svých neuvěřitelných 70 let. Udivuje okolí především svým šarmem, vystupování, vitalitou i výbornou fyzickou kondicí.
Byl především výborným fotbalistou, když  jeho talent prověřovala v juniorském věku i slavná Sparta Praha. Nebyly mu však cizí ani další sporty. Stále ještě kvalitně hraje hokej, tenis, volejbal, výborně lyžuje. Lásku ke sportu a tělovýchově vždy citlivě předával mladým adeptům sportování, a to nejen jako pedagog-tělocvikář, když dlouhou řadu let řediteloval na ZŠ v Kolinci, ale také jako trenér a cvičitel ve své mateřské TJ, či například v lyžařské škole na Špičáku.
Stále je neúnavným tělovýchovným funkcionářem a organizátorem sportovních soutěží, akcí a turnajů. Dlouhou řadu let je předsedou TJ Sokol Kolinec, byl také dlouholetým členem a následně předsedou okresní komise sportů a her, v současnosti je také předsedou Okresní rady školních sportovních klubů na Klatovsku.
Za své zásluhy o rozvoj tělovýchovy a sportu na okrese Klatovy získal již řadu ocenění, do síně slávy právem patří.

Celkový vítěz – nejlepší sportovec roku 2009 v okrese Klatovy

Ze všech  dosud představených sportovců při dnešním vyhodnocování byl odbornou komisí  vybrán jeden sportovec za mládežnickou kategorii a jeden za dospělé jako absolutně nejúspěšnější sportovec okresu Klatovy za rok 2009. Bylo vycházeno z dosažených sportovních výsledků v loňském roce.

mládež:            Galušková Karolina - kanoistika

Karolina vám byla představena jako úspěšná kajakářka na divoké vodě. Připomenu vám opětovně, proč byla vybrána jako nejúspěšnější sportovec okresu Klatovy za rok 2009 v kategoii mládež:

Na kajaku ve slalomu na divoké vodě vybojovala zlatou medaili na Mistrovství ČR žáků, první místo na MČR juniorů, druhé místo na MČR v seniorech, je vítězkou v celoroční soutěži Českého poháru juniorů, držitelka 1.výkonnostní třídy – pozor - v seniorech. Vyhrála pět nominačních závodů z pěti pro juniorskou reprezentaci ČR a zvítězila v žákovské a juniorské Evropské soutěži TEEN CUP.

dospělí:            Čedíková Kateřina - šachy

V kategorii dospělých jednotlivců byla vyhodnocena jako nejúspěšnější sportovec okresu Klatovy za rok 2009 šachistka Kateřina Čedíková.


I u ní vám připomenu největší sportovní úspěchy:

Již podruhé se stala Mistryní České republiky, a to v roce 2003 a loňském 2009. Je držitelkou šachového titulu mezinárodní mistryně a má splněné 2 nory ze tří nutných  pro titul mezinárodní velmistryně, což je nejvyšší ženský šachový titul. Šachy hraje od svých 5 let a od počátku patřila v mládežnických kategoriích k absolutní republikové špičce. Je několik let členkou reprezentačního družstva žen a zúčastňuje se pravidelně Mistrovství Evropy  a Mistrovství světa v kategoriích jednotlivců i družstev. Je středoškolskou učitelkou angličtiny a dějepisu, své znalosti využívá při výuce začínajících šachistů v Šachklubu Sokol Klatovy a Domu dětí a mládeže v Klatovech.
KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář:

Pošumavské sportovní sdružení okresu Klatovy (okresní sdružení ČUS) finančně podporuje


Užitečné odkazy

cuscz.cz
Web České unie sportu
cuscz.cz/...zpravodaj
Zpravodaj České unie sportu
msmt.cz/sport-1
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
rejstriksportu.cz
Rejstřík organizací, sportovců a zařízení
Manuál řízení
Manuál řízení sport. klubu
Pojištění členů
Pojištění členů ČUS
iscus.cz
Informační systém ČUS
manuál IS ČUS
Manuál k Informačnímu systému ČUS
Národní sport. agentura
Národní sportovní agentura
Přihláška do PSS
Přihláška do okresního sdružení ČUS
COVID PORTÁL
Aktuální opatření a výklad k jednotlivým činnostem
Veřejný rejstřík
Podání do veřejného rejstříku