NEJLEPŠÍ SPORTOVCI ROKU 2008
Autor Luboš Nový, publikováno 1.1.2010
zobrazeno 1343x,komentářů 0

Vyhodnocení nejúspěšnějších sportovců, trenérů, rozhodčích

a sportovních kolektivů okresu Klatovy za rok 2008

Nominace sportovců pro vyhodnocení

 

atletika

l. Vavrečková Veronika, kategorie mládeže, členka oddílu atletiky TJ Klatovy.

   Výsledky: skok do výšky – mistryně ČR v kategorii juniorek v hale i na dráze,

   1.místa-hala 16.2.2008 v Praze 175 cm, dráha 21.6. v Praze 173 cm.

   Zařazena do širší reprezentace ČR.

 

basketbal

2. Roubalová Andrea, kategorie mládeže, členka oddílu basketbalu TJ Klatovy.

    Rozehrávačka družstva mladších dorostenek,  které si v kvalifikaci vybojovalo účast v dorostenecké lize mladšího dorostu. Naděje basketbalu, která vyniká nejen výbornými výkony na rozehrávce, ale která na hřišti šíří radost ze hry.

 

3. Smáha Ladislav, kategorie trenér mládeže, člen TJ Klatovy.

    Dlouholetý basketbalový trenér, který se ve svých 80 letech věnuje nejmladším hochům oddílu a v loňské sezoně obsadil s družstvem starších minižáků 3.místo v krajském přeboru.Obdivuhodná je jeho pečlivost, poctivost a vitalita. V letošním roce oslavil své významné životní jubileum 80 let.


biatlon

4. Landiga Michal, kategorie dospělých, člen Tatranu Železná Ruda.

    Sportovec, který i po své padesátce zaujímá přední umístění  ve výsledkových listinách význačných závodů: 2x Mistr ČR v letním biatlonu, 5x první místo v Českém poháru v letním biatlonu, první místo v žebříčku ČR v letním biatlonu, 4x první místo v Českém poháru v biatlonu, první místo v žebříčku ČR v biatlonu.

 

bikros

5. Zámečník Miroslav, kategorie dospělých, člen SK BMX Klatovy.

   Čtyřicetiletý jezdec je stálicí na předních místech republikových šampionátů, má bohaté zkušenosti z mezinárodních závodů. V roce 2008 vybojoval titul Mistra ČR v kategorii Cruiser Master 40-45. Své zkušenosti předává svému synovi, také talentovanému jezdci.

 

cyklistika

6. Šrait František, kategorie dospělých, člen Triatlon klubu Klatovy.

    Bývalý cyklista-triatlonista, který byl u založení významných cyklistických soutěží a závodů v triatlonu, tj. Železný muž, a zejména veřejného maratonu Král Šumavy, jehož je dlouholetým ředitelem. Tento významný cyklistický závod horských i silničních kol se vypracoval i jeho zásluhou na přední místo zájmu amatérských  i špičkových cyklistů, dnes již i s mezinárodní účastí. Na ocenění je navržen právě za velký přínos při zabezpečení těchto organizačně velmi náročných závodů.

 

fotbal

7. Medveděv Jurij, kategorie mládeže, člen TJ Sušice.

   Talentovaný hráč s výbornou výkonností, pravidelný člen okresních a krajských výběrů mladších žáků, opora výběru mladších žáků OFS Klatovy. Je vůdčí osobností kolektivu TJ Sušice a patří mezi velké fotbalové talenty.

 

8. Juraši Josef, kategorie trenér mládeže, člen SKP Okula Nýrsko.

    Jedná se o perspektivního a úspěšného mladého trenéra, který se velkou měrou podílí již třetí soutěžní ročník za sebou na velmi dobrých výsledcích družstva starší přípravky SKP Okula Nýrsko. Se svým družstvem byl dvakrát po sobě na mistrovství republiky v této kategorii. Je vlastníkem licence „C“.

 

9. Veverka Jan, kategorie rozhodčí, člen SKP Sušice.

    Dlouholetý aktivní rozhodčí, který v minulosti dlouhodobě působil v první lize ČMFS a patřil k aktivním mezinárodním rozhodčím. V současné době stále patří ke spolehlivým rozhodčím OFS Klatovy, kde prokazuje své kvality a uplatňuje své bohaté zkušenosti. Na hřišti je vždy autoritou.

 

10.Krůs Josef, kategorie „Cena fair play“, člen TJ Tatran Dlouhá Ves.

     Na cenu fair play byl nominován za záchranu mladého života při mistrovském utkání starších přípravek v Dlouhé Vsi, kdy na samém závěru utkání došlo ke zranění, které si vyžádalo okamžitou resuscitaci a umělé dýchání. Svým okamžitým jednáním přivedl hráče k vědomí, kdy už si ho mohla převzít záchranná služba.

   Josef Krůs, učitel na základní škole,  byl  sám aktivním sportovcem- fotbalistou, stále je také nepostradatelným funkcionářem své mateřské TJ.

 

Judo

11.  Hejplík Petr, kategorie trenér mládeže, člen Judo klubu Sušice.

       Mimo svých vlastních závodnických úspěchů ( je držitelem 1.Kyu) dosáhl jako trenér III.třídy se svými svěřenci na    jejich významná umístění při Mistrovství ČR i při mezinárodních turnajích v Rakousku. Jeho judisté se vždy umisťovali na předních místech těchto soutěží a přiváželi řadu medailí. Za období 2005-2008 se jedná o celkem 247 medailí, z toho 98 zlatých.

 

12.  Bříza Václav

13.  Kubát Zdeněk, oba kategorie dospělých, členové TJ Klatovy

       Jedná se o nejúspěšnější juniorské sportovce, kteří závodí v kategorii  C2 kanoe dvojic ve sjezdu na divoké vodě. Tito středoškolští studenti se v naší anketě díky svým významným sportovním úspěchům pravidelně umisťují již několik ročníků za sebou. I v roce 2008 dosáhli významného umístění, a to především při Mistrovství Evropy juniorů v Itálii, kde obsadili 1.místa ve sjezdu klasik, sprint, klasik družstev, sprint družstev. Nominovali se na Mistrovství světa seniorů, kde obhájili 21.místo. Získali mistrovskou třídu a celkově třetí místo v Českém poháru seniorů.  Kromě toho se umisťují na předních místech při řadě dalších mistrovských závodů v rámci ČR.

 

14. Galušková Karolina, kategorie mládež, členka Klubu vodních sportů Sušice.

      Držitelka 1.VT v seniorské kategorii žen, mistryně ČR žáků, vítězka dvou soutěží TEEN CUP při evropském šampionátu žáků a juniorů. Je vítězkou závodu Olympijských nadějí a již pro rok 2008 si vyjela juniorskou reprezentaci ČR, ale pro svůj nízký věk nesměla startovat v roce 2008 na MS ME juniorů. Je zařazena do juniorské reprezentace ČR.

Kickbox

15. Martínková Tereza, kategorie mládeže, členka CHB GYM Klatovy.

      15letá sportovkyně se po svých úspěších v řadě důležitých závodů stala Mistryní světa WPKA.

 

Lední hokej

16. Vondryska Roman, kategorie mládeže, člen HC Klatovy.

      Útočník ligového juniorského týmu ......

 

17. Hobl Jaroslav, kategorie dospělých, člen SHC Maso Brejcha Klatovy.

      Výborný útočník druholigového týmu .....

 

Lyžování

18. Kořán Jakub, kategorie dospělých, člen TJ Tatran Železná Ruda.

      Reprezentant ČR do 23 let, ......

 

19. Henig Jan, kategorie mládeže, člen SK Špičák.

      Mladší junior, který v sezoně 2008 dosáhl významných umístění. Stal se Mistrem ČR s superobřím slalomu, Mistrem ČR v superkombinaci a umístil se na 1.místě v konečném žebříčku ČR mladších juniorů. Je členem juniorského reprezentačního družstva ČR. Kromě toho dosáhl řady významných předních umístění např. na Mezinárodním mistrovství Slovenska dospělých,kde mezi dospělými vybojoval 16.místo a ve své kategorii mladších juniorů skončil první. Jeho trenérem je jeho otec Jan Henig, který podobně úspěšně vede i svého druhého syna Jakuba.

 

Motokáry

20. Toman Libor, kategorie mládeže, člen  ......

 

Motokros

21. Polák Pavel, kategorie mládeže, člen Motokros teamu Hradiště.

      Dvanáctiletý sportovec se umisťuji na významných předních místech motokrosových soutěží. Vybojoval 5.místo při  MČR v motokrosu ve třídě 65 ccm, první místo ve třídě 65 ccm a další 1.místo v 85 ccm v ......

 

Národní házená

22. Krs Jan, kategorie mládeže, člen TJ Vřeskovice.

      Nejlepší hráč družstva mladších žáků oddílu národní házené, nejlepší útočník a střelec celého oblastního přeboru Západočeského kraje. Je nepostradatelnou oporou pro družstvo mladších žáků.

 

23. Míka Josef, kategorie trenér mládeže, člen TJ Vřeskovice.

      Trenér družstva mladších žáků oddílu národní házené, které bez ztráty jediného bodu vede oblastní přebor a jejich cílem je účast  na halovém MČR a účast na MČR v dlouhodobé soutěži. Se svými svěřenci trénuje poctivě a pravidelně dvakrát týdně. Sám je dosud aktivním hráčem A družstva mužů a kromě toho zastává také funkci rozhodčího především mládežnických soutěží.

 

 

 

 

Nohejbal

24. Macura Jiří, kategorie dospělých, člen Nohejbal klubu Janovice.

      Hraje nejvyšší republikovou soutěž- WAEL extraligu nohejbalu, je hráčem s nejvyšší úspěšností – nad 60 % vyhraných zápasů. Patří mezi 4 nejlepší singlisty v republice.

     

Silový trojboj

25. Šota Antonín, kategorie dospělých, člen Sokol Klatovy.

      .......

 

Stolní tenis

26. Javorský Daniel, kategorie dospělých, člen TJ Klatovy .

      Přeborník okresu Klatovy jednotlivců, opora ve dvouhře i čtyřhře. Družstvo TJ Klatovy hlavně jeho zásluhou postoupilo v roce 2008 poprvé v historii do nejvyšší krajské soutěže – do divize mužů.

 

Sport pro všechny

27. Taušková Miloslava, kategorie dospělých-cvičitelka, členka SKP Okula Nýrsko.

      Cvičitelka III.třídy základní tělesné výchovy, v současné době předcvičuje zdravotní tělesnou výchovu, vede cvičení rodičů s dětmi. Svoji cvičitelskou práci vykonává téměř 25 let, věnovala se starším žákyním, ženám, i již uvedeným rodičům s dětmi . Kromě cvičitelské činnosti vykonává zároveň funkcionářkou činnost ve svém mateřském sportovním klubu, kde je hospodářkou.

 

28. Dojtsáková Karolina, kategorie dospělých-cvičitelka, členka Sokol Klatovy.

      V župě Šumavské České obce Sokolské vede zdravotní tělesnou výchovu a je stále cvičitelkou zdravotního tělocviku i cvičení starších žen. Ve své činnosti je velice zodpovědná a pečlivá. Sama se od mládí věnovala cvičení, zúčastnila se nácviků skladeb Všesokolských sletů, ještě v roce 2006 byla aktivní cvičenkou dvou sletových skladeb.Až do roku 2007  vykonávala funkci náčelnice  TJ Sokol Klatovy.

 

Střelectví

29. Mandys Tomáš, kategorie dospělých, člen SSK Policie Klatovy.

      Akademický mistr ČR 2008 ve sportovní pistoli, člen družstva vicemistrů ČR ve sportovní i velkorážné pistoli. Stal se Přeborníkem Plzeňského kraje 2008 ve sportovní pistoli mužů, zvítězil i v řadě dalších pohárových soutěží.

 

Šachy

30. Havlíková Kristýna, kategorie mládeže, členka Sokol Klatovy.

      Je členkou družstva, které hraje Extraligu dorostu ČR, v  roce 2008 skončilo družstvo na 2.místě, v předchozím roce pak získalo titul. Je přebornicí ČR v kategorii dívek do 16 let, reprezentovala ČR na Mistrovství světa ve Vietnamu v říjnu 2008, kde se umístila na 13.místě.

 

31. Nováček Karel, kategorie trenér mládeže, člen Sokol Klatovy.

      Úspěšný trenér družstva dorostu a družstva starších žáků, které získalo při MČR starších žáků 4.místo. Družstvo dorostu vybojovalo v Extralize dorostu ČR 2.místo. Je trenérem nejen těchto 2 družstev, ale je i šéftrenér veškeré mládeže Šachklubu Sokol Klatovy.

 

 

Tenis

32. Šafařík Martin, kategorie mládeže, člen LTK TJ Klatovy.

      Dorostenecký vítěz krajského letního přeboru ve dvouhře i čtyřhře.

 

33. Hlavsa Richard, kategorie trenér mládeže, člen LTK TJ Klatovy.

 

 

Triatlon

34. Vlčková Veronika, kategorie mládeže, členka PSK Klatovy.

      Jako mladší žákyně získávala v roce 2008 významná přední umístění v přeborech horských kol, např. 1.místo Jihočeské ligy, 1.místo Plzeňské ligy, 1 místo Pošumavské ligy a významné 7.místo při mistrovství ČR horských kol.

 

Volejbal

35. Jelínek Hynek, kategorie mládeže, člen TJ Klatovy.

      Smečař družstva kadetů TJ Klatovy, které vede krajský přebor. Zároveň je již i platným členem družstva mužů TJ Klatovy v krajském přeboru.

 

36. Kocumová Kateřina, kategorie mládeže, členka TJ Klatov.

      Smečařka družstva juniorek, startující v I.lize juniorek.

 

Nejlepší družstva

mládež:

dorost – šachy, TJ Sokol Klatovy.

 

dospělí:

smíšené družstvo – tenis, TJ Klatovy.

 
KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář:

Pošumavské sportovní sdružení okresu Klatovy (okresní sdružení ČUS) finančně podporuje


Užitečné odkazy

cuscz.cz
Web České unie sportu
cuscz.cz/...zpravodaj
Zpravodaj České unie sportu
msmt.cz/sport-1
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
rejstriksportu.cz
Rejstřík organizací, sportovců a zařízení
Manuál řízení
Manuál řízení sport. klubu
Pojištění členů
Pojištění členů ČUS
iscus.cz
Informační systém ČUS
manuál IS ČUS
Manuál k Informačnímu systému ČUS
Národní sport. agentura
Národní sportovní agentura
Přihláška do PSS
Přihláška do okresního sdružení ČUS
COVID PORTÁL
Aktuální opatření a výklad k jednotlivým činnostem
Veřejný rejstřík
Podání do veřejného rejstříku