SPORTOVCI ROKU 2010: SEZNAM OCENĚNÝCH
Autor Luboš Nový, publikováno 10.2.2011
zobrazeno 1276x,komentářů 1

Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Klatovy za rok 2010

jednotlivci-mládež:  

1.Aušprunk Karel, TJ Klatovy – basketbal, 16 let

Nadějný, talentovaný  hráč, odchovanec klatovského basketbalu, člen reprezentačního družstva ČR v basketbalu v kategorii U 16, které zvítězilo v B skupině ME a postoupilo do skupiny A.

2.Galušková Karolina, Klub vodních sportů Sušice- kanoistika, 15 let

15letá sportovkyně, která stabilně dosahuje vynikajících výsledků - 1. VT v seniorech, v roce 2010 si vyjela reprezentaci ČR v kategorii juniorů i v kategorii do 23 let. V roce 2010 obsadila 2.místo na juniorském MS ve Francii v kategorii jednotlivců do 18 let, 3.místo na juniorském MS v družstvech do 18 let, 3.místo na ME v Německu v družstvech do 18 let. Je vítězkou ČP juniorů do 18 let a juniorská Mistrině ČR.

3.Hammerová Nikola, Millenium gym. Klatovy – kickbox, 11 let

První místo na MS  juniorů WAKO 2010 s Srbsku v kategorii st.žákyň, 1.místo na MČR v kategorii starší žákyně, 2.místo na MČR v kategorii ml.žákyně, 1.místo na světovém poháru WAKO v Maďarsku, 1. místo na národním poháru. Osobní trenér Václav Toman.

4.Havlíková Kristýna, Šachklub Sokol Klatovy – šachy, 18 let

Nadějná šachistka, která dlouhodobě dosahuje vynikajících výsledků. Na MS v Řecku se v kategorii děvčat do 18 let umístila na krásném 4.místě a byla jen malý krůček od medaile. Dosáhla však na bronzovou medaili na ME juniorských družstev, vybojovala bronz na ženském MČR. Reprezentovala ČR v družstvu žen na šachové olympiádě v září v Rusku. V ženském celostátním žebříčku je v současnosti na 2.místě a už dvakrát splnila velmistrovskou normu. Pokud se jí to podaří potřetí, stane se mezinárodní velmistryní.

5.Henig Jakub, SK Špičák – sjezdové lyžování, 15 let

Starší žák, student sportovního gymnazia v Plzni. V sezóně 2010 obsadil 2 místo v SUPER G na MČR ve Špindlerově Mlýně, na krajských přeborech vybojoval 1.místo ve slalomuj i 1.místo celkově, stejně tak uspěl i obřím slalomu. Je reprezentantem ČR a dvojnásobným Mistrem ČR.

6.Janků Rostislav, Plavecký klub TJ Klatovy – plavání, 18 let – nar. 1992 (letos za st.dorost)

V roce 2010 vytvořil nejlepší výkony v historii klatovského plavání v prsařských disciplinách výkonem na 50 prasa 32,8 a 100 prsa 1:13,3. Je na prvních místech v oblasti Plzeňského a Karlovarského kraje v kategorii starší dorost a 8. (10.) bez rozdílu věkových kategorií.

7.Motl Jiří, FK Horažďovice, fotbal, žák základní školy

Velmi talentovaný hráč a střelec svého mužstva mladších žáků FK Horažďovice, hrající krajskou fotbalovou soutěž, kterou po podzimu 2010 vedou s 26 body.. Je účastníkem okresních a krajských výběrů mladších žáků v soutěži Danone cup Hraje na střídavý start v České lize mladších žáků za Slavii Praha.

8.Petrmichlová Eva, TJ Klatovy – volejbal, 16 let

Hráčka TJ Klatovy, opora týmu kadetek, které úspěšně hrají I.ligu. Vítězka krajského přeboru kadetek, v současnosti s juniorským týmem je také na 1.místě v krajském přeboru juniorek. Její předností je vynikající přihrávka a kvalitní útok. V ligové soutěži nastupuje především na smeči, ale díky svým zkušenostem je schopná naskočit na libovolném postu.

9.Prosser Patrik, Judoclub Sušice – judo, 15 let

V kategorii dorostenců 90 kg  je držitelem 3. kyu (zelený pás). V Českém poháru obsadil 1.místo, účastnil se MČR. V roce 2010 vybojoval celkem 2 zlaté medaile. Trenérem je Petr Hejlík.

10.Štychová Kateřina, TJ Klatovy – atletika, 15 let

Obsadila 1.místo na MČR v atletice ve skoku do výšky, v Nýřanech v srpnu vytvořila osobní rekord 167 cm.

11.Tolar David, TJ Tatran Železná Ruda – biatlon, 15 let

Starší žák, Mistr ČR ve štafetách jako člen krajského družstva, 2.místo na MČR, 2.místo v celostátním žebříčku v LB, 3.místo v celostátním žebříčku v biatlonu. Student sportovního gymnázia v Plzni.

12.Vlčková Veronika, PSK Klatovy – cyklistika, triatlon, 14 let

Obsadila 1.místo na MČR v časovce dvojic, 2.místo na MČR v časovce jednotlivců, 2. místo v celkovém pořadí Českého poháru – to vše v silniční cyklistice

V triatlonu na  mezinárodním závodě olympijských nadějí obsadila 2.místo v družstvu ČR, 3.místo na MČR, 3.místo v celkovém pořadí Českého poháru. Je zařazena do žákovského reprezentačního výběru ČR v triatlonu.

 jednotlivci – dospělí

1.Bohatý Martin, Nohejbalový klub Janovice – nohejbal

V roce 2010 byl  nejlepším smečařem družstva mužů, hráč 1. ligy nohejbalu. Nastupuje ve dvojicích, trojicích, stal se i nejúspěšnějším hráčem družstva v singlu. Je současně vedoucím družstva dorostu.

2. Čuban Pavel, HC Klatovy – lední hokej, 22 let

Šikovný útočník II.ligového týmu mužů  HC Klatovy, odchovanec klatovského hokeje.

Své dovednosti prokazoval již v dorosteneckém i juniorském věku, nyní úspěšně reprezentuje družstvo dospělých.

3.Kalný Jaroslav, Auto Kalný -  rallyecross, 46 let

Automobilový závodník, který začínal svoji kariéru v motokrosu, pak mu učarovala auta a přesedlal na autocross, resp. mladší odvětví tohoto sportu – na rallycross.

Několikanásobný mistr Evropy a vicemistr Evropy, v roce 2010 vybojoval titul MČR s Peugeotem 206 v divizi 1A. Na mezinárodním MČR vyjezdil 107 bodů. V seriálu ME vybojoval opět v divizi 1A 5.místo a seriálu Zóny střední Evropy byl čtvrtý.Je držitelem prestižní Zlaté spony FAS a Zlatého volantu .

4.Šimlík Václav, SSK Policie Klatovy – střelectví, 54 let

Vítěz Západočeského Poháru 2010 ve sportovní pistoli 30 30, člen družstva vicemistrů ČR ve velkorážní pistoli v letech 2006-9.

5. Šnejdar Martin, Tenis LTK TJ Klatovy – tenis

Odchovanec klatovského tenisu, nejlepší tenista okresu Klatovy . Je oporou týmu LTK Klatovy, který úspěšně startuje v prvoligové soutěži ČR.

6..Šota Antonín, Sokol Klatovy – 58 let

Stal se v roce 2010 mistrem republiky v MASTERS, vytvořil evropský rekord v benchpresu a obsadil 3.místo na MČR mužů v benchpresu.

7.Vítovec Stanislav, TJ Klatovy – fotbal

Patří ke stabilním hráčům mužstva TJ Klatovy, jeho přístup k tréninku a zápasu je příkladem i mladším hráčům. Patří k těm, co zažili slávu ale i pád kopané v Klatovech, jeho morální vlastnosti a především zápal pro hru ho řadí do kategorie hráčů, kteří chtějí prokázat svoji kvalitu především na hřišti. Je tahounem mužstva, který chce pomoci vrátit TJ Klatovy zpět na pozici, která mužstvu v kraji jistě patří.

8..Zahálková Pavla, TJ Tatran Železná Ruda – biatlon, 21 let

Studentka ZČU Plzeň, má získánu mistrovskou výkonnostní třídu, obsadila přední umístění v rozhodujících závodech – tj. vítězka 3 celostátních závodů v LB, získala 2x druhé místo na MČR v LB, 2x reprezentovala v Evropském poháru.

trenér:

1.Fleisig Petr, TJ Klatovy  - basketbal

Úspěšný trenér dorosteneckých družstev ml. a st. dorostenek, které postoupily jako nováček soutěže do kvalifikace o extraligu v kategorii starších dorostenek. Sám patří k odchovancům klatovského basketbalu, hned po skončení své závodní kariéry se zapojil do trenérské práce, pro niž byl také navržen k dnešnímu ocenění.

2.Juraši Josef, SKP Okula Nýrsko – fotbal

Dlouholetý trenér mládeže v Nýrsku, kde v posledních letech trenérsky vede mladší žáky, kteří hrají krajský přebor a po podzimu 2010 vedou tabulku s 30 body! Své svěřence motivuje i účastní na řadě turnajů jak v ČR, tak v SRN. Stejně tak jim zajišťuje přátelská utkání s ligovými družstvy v této kategorii. Spolupracuje s ligovým mužstvem Viktoria Plzeň, pro kterou vyhledává a vychovává fotbalové talenty. Pro své zapálení do fotbalu, trvale dobré výsledky, obětavost a zodpovědnost byl jmenován do funkce trenéra výběru OFS Klatovy.

3.Šelmát Václav, TJ Klatovy – atletika – mládež, 33 let

Trenér Kateřiny Štychové, která obsadila 1.místo na MČR ve výšce. Jeho svěřencem je také M.Klouda, který získal 1.místo na MČR v hale ve skoku dalekém. Je vedoucím družstva st. žákyň a žáků.

rozhodčí:

1.Růžičková Radka, SKP Okula Nýrsko – lední hokej, 33 let

Je rozhodčí ledního hokeje I.třídy a držitelkou mezinárodní A licence . Měla hodně úspěšný rok 2010, pravidelně řídí hokejovou ligu juniorů, dorostu a žen, svými výkony se zasloužila o nominaci na řadu mezinárodních akcí a mistrovství. V březnu roku 2010 řídila zápasy MS „18“ žen v Chicagu v USA, v říjnu rozhodovala v Rakousku zápasy 1.kola Evropského poháru žen, začátek roku 2011 strávila ve Švédsku, kde 1.ledna začalo MS žen „18“, kam byla opět za ČR delegována.

2.Simbartl Václav, SK Bolešiny – fotbal

Jedná se o talentovaného a zodpovědného rozhodčího OFS Klatovy, který bezproblémově řídí mistrovská  utkání a je obsazován i do soutěží Plzeňského krajského fotbalového svazu.

 družstvo mládeže:

1.Výběr OFS Klatovy – žáci ročník 1998 – fotbal

Výběr ročníku 1998, složený z hráčů našeho okresu postoupil mezi čtyři nejlepší týmy v soutěži Danone cup. Tento tým se dokázal probojovat sítí kvalifikačních turnajů až do finále mezi poslední čtyři týmy. V republikovém finále okusil pouze jednou hořkost porážky a skončil na 3.místě.

družstvo dospělých:

Družstvo mužů SHC Maso Brejcha Klatovy – lední hokej

V nové sezóně 2010/2011 si vedou klatovští hokejisté pod vedením nového hlavního trenéra Radka Mužíka opět velmi dobře.Po polovině druholigové soutěže bojují úspěšně o 3.místo tabuky a stále patří k týmům, které mají v klatovském okrese trvale největší diváckou kulisu. Toto druholigové hokejové družstvo mužů se v loňské sezóně probojovalo do vyřazovacích bojů play off, když v základní části obsadili 5. místo v desetičlenné tabulce. Prvním soupeřem jim byl HC Litoměřice. Klatovští v play off o postup bojovali v pěti zápasech, ale ten pátý-rozhodující – vyhrál na domácím ledě jejich soupeř.

Sport pro všechny

Řeháková Hana, TJ Sušice – cvičitelka PRC SPV Klatovy

Ve své více než 40 leté cvičitelské kariéře prošla cvičebními kategoriemi od žákyň, dorostenek a žen. Řadu let vede cvičení rodičů s dětmi. Během své cvičitelské činnosti si rozšířila svoji kvalifikaci o zdravotní tělesnou výchovu. Kromě své cvičitelské práce se věnuje i funkcionářské činnosti jak ve své mateřské TJ, tak v okresním měřítku.

Mimořádné kategorie se zvláštním oceněním

Cena fair play

Josef Abraham, TJ Sušice – fotbal

Tento fotbalový rozhodčí prožil v krátkém časovém úseku dvě stresové situace, v nichž se zachoval velmi chladnokrevně a dokázal pomoci ve vážné situaci. V srpnu 2010 zachránil život v Nalžovských Horách kolineckému fotbalistovi  a následně se tato situace opakovala v září v Chanovicích.. V obou případech hráčům uvolnil zapadlý jazyk a uložil je do stabilizované polohy. Za tuto pohotovost mu složili poklonu i záchranáři.

Rozhodčí Abraham se s touto situací setkal již potřetí, poprvé zachraňoval život hráči před deseti lety v Kašperských Horách.

Nejúspěšnější sportovec roku 2010 – mládež:

Galušková Karolina, KVS Sušice – kanoistika

Její výrazné úspěchy jsme již zmínili při představování jednotlivých vyhodnocených sportovců, pouze připomenu, že ve svých patnácti letech vybojovala v jarních měsících roku 2010 nominaci do českého juniorského reprezentačního týmu do 18 let. V červenci pak na svém prvním juniorském mistrovství světa obsadila senzační 2.místo, přestože byla nejmladší účastnicí této soutěže. Bohužel poté ji na několik měsíců vyřadil z přípravy nepříjemný úraz, kdy jí muselo být operováno zraněné rameno  a vzhledem k nutné rehabilitaci po tomto poměrně těžkém úrazu  začne se svojí tréninkovou a závodní zátěží až někdy v jarním období.

Nejúspěšnější sportovec roku 2010 – dospělí:

Kalný Jaroslav, Auto Kalný – rallyecross

Jeho sportovní výkony jsme zmínili již při představování jednotlivých sportovců. Dokázal vyjet řadu významných úspěchů a díky nim si plně zaslouží být vyhlášen nejúspěšnějším sportovcem okresu Klatovy v kategorii dospělých. Znovu připomenu, že je několikanásobným mistrem Evropy, vicemistrem Evropy i Mistrem ČR. Ve své rodině si vychovává i svého nástupce – a to svoji dceru, která již dosahuje také významných úspěchů v automobilových soutěžích.

Mimořádný sportovní výkon

Kulíšková Anna,  handicapovaný sportovec  - lyžování (25 let)

Aničku Kulíškovou jsme vyhlašovali při našich minulých akcích již několikrát. Jedná se o sportovkyni – zrakově handicapovanou lyžařku, která vykazuje stabilně vynikající výsledky v alpském lyžování. I v poslední lyžařské sezóně dosáhla záviděníhodných úspěchů. Ve světovém poháru v Aspenu v USA obsadila dvakrát 1.místo ve sjezdu, ve světovém poháru v Itálii pak dosáhla dvakrát 2.místo také ve sjezdu. V celkovém hodnocení světového poháru obdržela Malý křišťálový globus za sjezd. Kromě těchto významných závodů  se zúčastnila také zimních paralympijských her ve Vancouveru 2010, kde vybojovala 3.místo v super-G a 10.místo ve slalomu. Nesmíme však zapomenout na významnou pomoc její trasérky Michaely Hubačové, která má jistě svůj podíl na vzpomínaných úspěších.

Pro všechny tyto současné i dřívější sportovní úspěchy je Anna Kulíšková právem oceněna ve zvláštní vyhlašované kategorii „mimořádný sportovní výkon“.

Osobnost roku

Valentová Irena, Sokol Klatovy

Paní Valentová se věnovala aktivně sportu od mládí. Začínala atletikou, následně se plně věnovala moderní i sportovní gymnastice. Je autorkou mnoha pódiových skladeb pro mládež i dospělé, několikrát byla na okresních i krajských úrovních vyznamenána za úspěšnou práci s mládeží.Mnoho let vedla cvičení pohybové výchovy a džezgymnastiky dorostenek a mladších žen. Po obnovení TJ Sokol v Klatovech se aktivně zapojila do cvičitelské i funkcionářské činnosti pro tuto organizaci a dodnes vykonává funkci starostky TJ Sokol Klatovy.  Je trenérkou  II.třídy moderní gymnastiky, cvičitelkou II.třídy všestrannosti a cvičitelkou II. třídy pohybové výchovy a džezgymnastiky.

V současné době připravuje a nacvičuje skladbu na 14.světovou gymnaestrádu, která se bude v roce 2011 konat v Lausanne. Před pěti lety byla jako cvičenka na Světové gymnaestrádě v portugalském Lisabonu.

Nemůžeme nezmínit ani její  celoživotní práci v klatovských folklórních souborech, kterým věnovala souběžně s tělovýchovou téměř celý svůj život. Dodnes je uměleckou vedoucí Souboru písní a tanců Šumava Klatovy, také je uměleckou vedoucí a choreografkou dětského folklorního souboru Šumavánek. V této umělecké oblasti se pohybuje od roku 1963.

U příležitosti jejích 70.narozenin jí bylo slavnostně předáno ocenění za celoživotní dílo, které jí udělil ministr školství, mládeže a tělovýchovy.

 I my dnes chceme ocenit její celoživotní úsilí ve prospěch tělovýchovy a sportu a vyhlašujeme ji proto zaslouženě Osobností roku 2010.
KOMENTÁŘE
Daviddyere (2017-11-15 13:45:34)
Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse. The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water. The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats. When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time. The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.


Jméno:

Vložit komentář:

Pošumavské sportovní sdružení okresu Klatovy (okresní sdružení ČUS) finančně podporuje


Užitečné odkazy

cuscz.cz
Web České unie sportu
cuscz.cz/...zpravodaj
Zpravodaj České unie sportu
msmt.cz/sport-1
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
rejstriksportu.cz
Rejstřík organizací, sportovců a zařízení
Manuál řízení
Manuál řízení sport. klubu
Pojištění členů
Pojištění členů ČUS
iscus.cz
Informační systém ČUS
manuál IS ČUS
Manuál k Informačnímu systému ČUS
Národní sport. agentura
Národní sportovní agentura
Přihláška do PSS
Přihláška do okresního sdružení ČUS
COVID PORTÁL
Aktuální opatření a výklad k jednotlivým činnostem
Veřejný rejstřík
Podání do veřejného rejstříku