Autor Luboš Nový, publikováno 23.2.2012
zobrazeno 1562x,komentářů 0

Jednotlivci-mládež:

Hurdzan Tomáš   - 10 let -  Šachklub Sokol Klatovy

Mistr ČR v šachu v kategorii H10 za rok 2011 a člen družstva mládeže Šachklub Sokol Klatovy, které je rovněž  mistrem ČR v kategorii mladších žáků za rok 2011.

Fialová       Veronika  - 15 let – Atletika  Klatovy

Nadějná atletka – vrhačka odsadila 3.místo na přeboru ČR žactva ve vrhu koulí výkonem  11,70 m,  je stálou členkou družstva žen Atletiky Klatovy

Kadlecová    Simona – 9 let – Law-Tenis klub Klatovy

Vítězka 5 celostátních turnajů, dvě třetí místa na prestižním turnaji  Tour a následný postup na turnaj Masters. Jako členka družstva žáků neprohrála ani jedno utkání v celém soutěžním ročníku.

Galušková    Karolína – 1995 – Klub vodních sportů Sušice

Mistryně  ČR a vítězka  ČP v kategorii juniorů, 1.místo v závodě olympijských nadějí v Krakově  a v závodě British Open v Nottinghamu. 6.místo na ME jednotlivců a 4.místo jako členka družstva ČR.

Sedláček    Jiří – fotbalista

Je členem TJ Sušice, opora a střelec družstva starších žáků. Je pravidelným členem okresního výběru ve své kategorii a součastně hostuje ve Viktorii Plzeň

Voruda      Petr – 17 let – TJ Sokol VYNK  Horažďovice Hapon

Juniorský reprezentant  ČR, mistr Evropy v kategorii jednotlivců  a člen družstva  v kategorii  trojic které se na ME umístilo na 2.místě. Pravidelně startuje i za mužstvo mužů ve 2.lize nohejbalistů

Malát     Sebastien – 9 let – HC Klatovy

Ač je hráčem 4.třídy hokejového družstva HC Klatovy již pravidelně nastupuje i za mužstvo mladších žáků. V obou mužstvech patří mezi nejlepší hráče a hlavně střelce. Je oporou a hlavně velkým bojovníkem.

Křiváček  Jan   - 15 let  - Basketbalový klub Klatovy

Další nadějný basketbalista z líhně  klatovského basketbalu.Pravidelně nastupuje za svůj mateřský oddíl v kategorii U17 a U19 v dorostenecké lize. Pro svůj talent, pracovitost a tréninkovou morálku je v hledáčku sportovních center našich předních basketbalových mužstev

Kocumová  Klára  - 13 let – Jezdecký klub Kocum Klatovy

Na mistrovství ČR dětí a juniorů  v parkurové skákání jednotlivců se místila ve své kategorii na  2. místě a v kategorii družstev na 6.místě. V seriálu  Equichannel  byla v celkovém pořadí na 3. místě

Vlčková  Veronika -         - Policejní sportovní klub Klatovy

Všestranná sportovkyně, která výborných výsledků dosahuje jako triatlonista, cyklistka  a běžkyně. V triatlonu letos získala 3. místo na Evropském poháru mládeže ve Slovinsku, 5.místo v soutěži jednotlivců a jako členka družstva ČR 2. místo v závodě olympijských nadějí na Slovensku. V silniční cyklistice se umístila v Českém poháru na 3. místě, na  mistrovství ČR byla 5. v časovce dvojic a 7. v závodě s hromadným startem. Jako dráhařka získala na Olympiádě dětí a mládeže dvě 5. místa. V Českém poháru v silniční cyklistice se pravidelně umisťuje na pódiových stupních. Je přebornicí Plzeňského kraje v přespolním běhu.

Jednotlivci – dospělí:

Štychová    Martina –  lehká atletka  - Atletika Klatovy

Sprintérka, na mistrovství ČR  juniorů obsadila 3.místo v běhu na 100 metrů v silné konkurenci atletek – sprintérek z velkých atletický klubů z celé ČR.

Mandys    Tomáš – střelectví – Sportovní střelecký klub policie Klatovy

Pistolář, který  se v  rok 2011 akademickým mistrem ČR  a dvojnásobným  mistrem ČR družstev  ve sportovní pistoli a velkorážné pistoli.

Mejstřík     Adam   -  biatlon – TJ  Tatran Železná  Ruda

Mistr ČR v letním biatlonu, vítěz 4 závodů Českého poháru a mistr Bavorska v letním biatlonu, v republikovém žebříčku ATEX Cup  za letní sezónu skončil na 3. místě

Petrus      Alexander  - kickbox  - Millenium gym o.s. Klatovy

Finalové umístění v pyramidě  Souboje titánů, postup do závěrečného zápasu o profesionálního mistra republiky ve váze do 84 kg.

Soutor    Martin  - fotbal – Sokol  Nezamyslice

Stabilní hráč, který patří mezi nejlepší střelce okresních soutěží nejen v letošním roce, ale i  v předchozích ročnících OP mužů. Pracovitý a zodpovědný hráč.

Černý   Milan   - národní házená  -  TJ Vřeskovice

Levoruký útočník  - střelec  družstva hrajicí skupinu „A“ druhé celostátní ligy, kde patří mezi přední střelce. Spolehlivý a zodpovědný sportovec.

Lariš    Petr  - stolní tenis  - TTK Laka  Železná Ruda

Nejlepší stolní tenista  našeho okresu, je přeborníkem jak ve dvouhře ta i ve čtyřhře. Je oporou svého družstva  TTK Laka  v krajské soutěži 1. třídy, které jako nováček soutěže vede.

Netrvalová      Petra  - volejbal   -  Volejbal  Klatovy

Smečařka a zároveň hrajicí trenérka družstva klatovských žen, které pravidelně pravidelně obsazuje krajském přeboru přední místa. V probíhajícím ročníku soutěže  jsou na prvém místě.

Flaks    Vladislav  - záchranářský sport – Vodní záchranná služba Českého červeného kříže Klatovy.

Účastník Mistrovství Evropy v Dánsku, kde s reprezentačním kolegou v disciplíně záchrany lanem se umístili na vynikajicím 3.místě. Na mistrovství republiky v záchranářském sportu obsadil rovněž 3.místo. Pravidelně se umisťuje na předních místech jak na soutěžích pořádaných  na úrovni naší republiky např. Grand Prix Brno, jarní cena Neratovic nebo na mistrovství ČR v plážových a mořských disciplínách na Lipně

Lorenc   Jan   - silový trojboj – Powerlifting  Klatovy

Jednadvacetiletý silák se v roce 2011 stal  mistrem ČR v silovém trojboji a benchpressu juniorů, vyhrál  mezinárodní mistrovství Čech a Slovenska v silovém trojboji. Mistr Západních a Jižních Čech. Na mistrovství republiky mužů v silovém trojboji skončil jako junior na vynikajicím 4.místě.

Bohůnek  Petr – snowboard – SA Špičák

Na mistrovství České republiky v snowboerdcrossu se umístil na 3.místě  a následně byl nominován do  reprezentačního družstva pro závody Europen Cup do Švýcarska  a na World Championships  do Itálie. Na základě výsledků v těchto závodech byl zařazen do širšího výběru reprezentace České republiky.

Rozhodčí:

Kopecký    Václav

Jako člen Šachklubu Sokol Klatovy je rozhodčím 2.třídy a rozhoduje utkání šachových mužstev ve 2.lize, již 19 let rozhoduje  jako vrchní rozhodčí OPEN turnaj v šachu O pohár města Klatov

Harmady     Miloš

Fotbalový rozhodčí krajských soutěží, který ve svém rozhodcovském volném čase řídí  utkání mládeže i dospělých v našem okrese. Jako rektor se významně podílí na výchově nových adeptů – rozhodčích.Je členem Sokola Plánice

Pressl   Ondřej

Rozhodčí, který pravidelně rozhoduje zápasy  nejrychlejšího kolektivní hry – ledního hokeje.

Jako hlavní rozhodčí rozhoduje zápasy extraligy  a  ligy  juniorů a všech dorosteneckých kategorií v Čechách. Pravidelně rozhoduje hokejové zápasy na všech úrovních  krajských soutěží  od nejmenších hokejistů až po zápasy krajského přeboru mužů.

Trenéři :

Sova    Josef -

Jako trenér fotbalových dorosteneckých družstev v TJ Sušice odvádí velmi dobrou a kvalitní práci. Obě mužstva dorostu hrají pravidelně krajské přebory a umisťují se vždy na předních místech.Někteří hráči již pravidelně nastupují za muže v krajské soutěži

Votýpka    Václav

Zkušený, náročný  a velmi skromný trenér  družstva národní házené TJ Vřeskovice , které pod jeho vedením hraje druhou celostátní ligu. Stále dokazuje, že i ve skromných podmínkách lze hrát národní házenou ve vyšších soutěžích.

Sýkora  Ondřej

Trenér, který ve svém oddíle Basketklub Klatovy se věnuje mládeži  od  6 let  až do 19 let ve 12 družstvech. Výsledky a umístění  žáků U14 a U15, kadetů U17 nebo juniorů U19 jsou velmi dobré  a vypovídají o jeho kvalitní práci. Někteří jeho svěřenci jsou v hledáčku předních basketbalových klubů.

Trenér Asociace sportu pro všechny:

Duchoňová   Lucie

Obětavá trenérka sportovní gymnastiky SPV TJ Klatovy, kde vede děvčata od 6 do 12 let se kterými dosáhla v krajském finale odborů SPV  vynikajicích výsledků. Děvčata získala 3 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

Kolektivy mládeže:

Hokejové družstvo  HC Klatovy

Hraje druhou nejvyšší hokejovou soutěž juniorů ve které si v součastné době vede velmi dobře. Zúročuje tvrdou a náročnou letní přípravu. Herně se vyrovnává klubům i  z větších měst / Ústí n.Labem, Kladno/.Někteří hráči jsou již v kádru „A“ mužstva. Trenérem je Martin Barčák.

Kolektivy  dospělých:

Fotbalové mužstvo 1.FK  Horažďovice

Nejlepší fotbalové mužstvo na okrese , které se umisťuje mezi prvními třemi účastníky krajského přeboru Plzeňského kraje a je velmi vážným aspirantem na postup do divize. Trenérem mužstva je  Michal Čadek.

Osobnost :

Pták      Alois  - vynikajicí hokejista a fotbalista, který začal svoji aktivní sportovní kariéru v  Lubech  a pokračoval v Klatovech. Své bohaté hráčské zkušenosti předával jako trenér především mládeži v obou klubech. Obětavě působil i jako funkcionář  ve Startu VD Luby tak i jako člen Okresního fotbalového svazu  Klatovy v komisi mládeže .