Přeskočit na obsah

Nejúspěšnější sportovci roku 2017

  • od

KATEGORIE – Kolektiv mládeže

Družstvo dorostu Šachklub Sokol Klatovy
v dlouhodobé celoroční soutěži Extraliga dorostu v sezóně 2016/2017 se stalo mistrem České republiky. Titul získalo ojedinělým způsobem – celkovým 100% ziskem 33 bodů. Na tomto úspěchu se podíleli Jan Miesbauer, Jonáš Eret, Tomáš Hurdzan, Jitka Jánská, Lukáš Dolanský, Martin Simet a Lada Doležalová. Vedení týmu měli na starosti Milan Fürbacher a trenér Karel Nováček.

KATEGORIE – Jednotlivci mládež

1. Antonie GALUŠKOVÁ, 16 let, KVS Sušice, kanoistika    

Vítězka Českého poháru juniorů, vítězka Mistrovství světa juniorů a druhá na ME juniorů v roce 2017. V závodech týmů vybojovala 1.místo na ME juniorů. Je členkou reprezentačního juniorského týmu ČR.

2. Luboš VANKA, 18 let, Hammers gym, kickbox                
V roce 2017 přešel z polokontaktních do plnokontaktních disciplín v kategorii junioři do 67 kg. Vybojoval titul vicemistra Evropy asociace WAKO 2017, K-1 juniorů. Je vítězem WAKO K-1 European Cup juniorů 2017 a zvítězil i na Austrian Classics, German Open, Slovak Open a Karlovac Open. Je členem reprezentačního týmu.

3. Vít POHANKA, 17 let, Kanoistický klub Klatovy, kanoistika       
V kategorii C2 (deblkánoe mužů) vybojoval spolu s Denisem Wendlem z Horšovského Týna 1.místo na MS juniorů v Bratislavě, je mistrem ČR a vítězem seriálu Českého poháru juniorů. V kategorii K1 (kajak mužů) je vicemistrem ČR a v seriálu Českého poháru juniorů obsadil 5.místo.

4. Barbora ZÍKOVÁ, 16 let, SK Sokol Špičák          
se stala celkovou vítězkou Poháru České pošty.  Na MČR žactva obsadila 1. místo v superobřím slalomu, 1.místo v obřím slalomu a 3.místo ve slalomu. V mezinárodních závodech vybojovala na Skiinterkriteriu Říčky 1.místo v obřím slalomu a 2.místo ve slalomu. Je členkou reprezentačního žákovského týmu v alpských disciplínách.

5. Tomáš HURDZAN, 16 let, Šachklub Sokol Klatovy          
Ve finále MČR v kategorii do 16 let se umístil na 2.místě a díky tomu reprezentoval na ME.
V listopadu pak bojoval na Polofinále MČR juniorů a dorostenců v kategorii do 18 let, kde obsadil 3.místo a vybojoval si účast ve finále MČR v březnu 2018. S klatovským týmem vítěz extraligy dorostu v sezoně 2016/2017.

6. Aleš ZEMEN, 17 let, JUDOCLUB Sušice                                     
reprezentuje JUDOCLUB Sušice v kategorii dorostenců nad 90 kg. Na MČR dorostenců vybojoval 2.místo. Je vítězem Českého poháru, kdy v 5 kolech vybojoval 1x zlato, 2x stříbro a 1x bronz.

7. Zuzana JOHÁNKOVÁ, 16 let, BK Klatovy, basketbal                             
Opora ligového družstva kadetek U17 a zároveň nastupuje i v družstvu juniorek U19. Na mezinárodním turnaji Easter cup byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. S týmem dívek klatovského gymnázia na 5. místě ve finále základních škol.

8. Gabriela KRŮSOVÁ, 18 let, Snow Rockets, snowboardcross                  
získala 1.místo v Českém poháru snowboardcrossu a zvítězila také na MČR juniorů. 3. a 4.místo obsadila na Fis Race SBX. Mezi další její významné úspěchy patří 2. a 4.místo na SBX Trophy Grasgehren a 3.místo v Německém poháru snowboardcrossu.

9. Daniel HAIS, 14 let, SK Klatovy 1898, fotbal                                           
je kapitánem mužstva starších žáků SK Klatovy 1898. Je jeho nejlepším hráčem a tahounem celého týmu. Prošel okresními i krajskými výběry všech věkových kategorií a díky svým výkonům a zaujetí pro fotbal se účastní tréninků plzeňské fotbalové akademie.

10. Andrea NUSHARTOVÁ, 11 let, plavecký klub TJ Klatovy                    
v Letním poháru obsadila 1.místo na 100 m prsa jedenáctiletých, na 200 m prsa získala stříbro.
Je rovněž vítězkou Zimního poháru Čechy na 100 m prsa jedenáctiletých, na 200 m prsa obsadila 2.místo. V roce 2017 byla nejrychlejší plavkyní v ČR na 100 m prsa mezi 11letými.

11. Jan FRÜHAUF, 13 let, Cyklosport Pitstop.cz, cyklistika            
závodí převážně na horských kolech a v cyklokrosu v kategorii starších žáků.
Na Toi Toi Cupu 2017 vybojoval v celkovém pořadí 3.místo. Na MČR v cyklokrosu se umístil na 4.místě. Je celkovým vítězem regionálního seriálu závodů horských kol Pal Cup 2017 v kategorii starších žáků.

12. Andrea HNOJSKÁ14 let, Klub stolního tenisu Klatovy            
je krajskou přebornicí v kategorii jednotlivců starších žákyň, dorostenek a žen roku 2017.
Umístila se na 4.místě v žebříčku ČR v kategorii starších žákyň. Je členkou reprezentace ČR.

KATEGORIE – Kolektiv dospělý
A mužstvo mužů SK Klatovy 1898, fotbal           
V uplynulém soutěžním ročníku 2016/2017 obsadilo výborné 6.místo v divizní soutěži fotbalistů, ve které úspěšně působí již několik ročníků. Úspěchy v posledních letech zaznamenali také v MOL Cupu. Velký podíl na úspěchu mají trenéři Milan Dejmek a Karel Krejčí, který bohužel před necelým rokem odešel do fotbalového nebe.

KATEGORIE  – Trenér:

1. Karel NOVÁČEK, Šachklub Klatovy                               
Je hlavní duší klatovského šachu, výborných hráčem, dlouholetým trenérem mládeže a také organizátorem tradičního klatovského šachového turnaje. Jeho dlouhodobá obětavá trenérská a organizační práce s mládeží opět vyvrcholila ziskem titulu mistra ČR pro družstvo dorostu Šachklubu Sokol Klatovy.

2. Karol ŽÁK, SK Klatovy 1898, fotbal                                

je dlouholetým fotbalovým trenérem. Vedl různá mužstva mužů a mládeže nejen v okresních i krajských soutěžích, ale i v soutěžích divizních a v lize žáků. V současné době trénuje družstvo mladšího dorostu SK Klatovy 1898, které si vede velmi dobře a pohybuje se ze 16 účastníků soutěže v nejsilnější pětce divizní tabulky.

3. Petr KÄMPF, Judoclub Sušice                                         

Trénuje děti, mládež i dospělé. Sám se aktivně účastní soutěží kata. Mezi sportovní úspěchy jeho svěřenců patří medailové umístění z různých mezinárodních závodů a také MČR v soutěžích Kata- různých disciplín.

4. Petr MAŘÍK, TJ Sušice, hokejový oddíl
je duší tohoto oddílu. Je nejen jeho předsedou, ale zároveň i šéftrenérem mládeže. Jako trenér pomáhá u všech mládežnických kategorií, nejvíce se ale věnuje starším žákům, kteří hrají ligu Jihočeského kraje.

5. Petr ČERMÁK, Tenis Klub Nýrsko, tenis
je dlouhodobě úspěšným trenérem mládeže v TENIS KLUBU Nýrsko. V tomto roce se intenzivně věnoval tréninku družstev v kategorii MINI, BABY a mladší žáci. Pod jeho vedením vyhrálo družstvo TK Nýrsko v kategorii BABY jednu ze 4 skupin krajského přeboru Memoriál Zdeňka Kocmana a díky tomu hrálo krajské semifinále.

 

KATEGORIE – Rozhodčí:

Marek MAZANEC, fotbal                                                                            
Od roku 2010, kdy začal řídit utkání mládeže a později i utkání mužské kategorie, postoupil do krajských soutěží. Řídil soutěže 1.B třídy a 1.A třídy a nyní již třetím rokem řídí utkání Krajského přeboru mužů. Byl rozhodčím v utkání U19 Žilina vs Sheffield United v rámci Memoriálu Stanislava Štrunce a v mistrovském utkání U19 Viktoria Plzeň vs Slavia Praha

Rudolf SALVETR, basketbal                                                            
je aktivním členem BK Klatovy a je jedním z nejvíce obsazovaných rozhodčích KNBL 2017/2018. Má vysoké ambice dostat se v letošním roce do obsazování rozhodčích do play-off v KNBL.

Jaroslav UHER, atletika 

Po ukončení aktivní závodnické činnosti, během níž se stal také mistrem Československa v běhu na 2000 m překážky juniorů, pokračoval v dobrovolné práci jako člen výboru oddílu atletiky TJ Sušice. Mnoho let vykonával funkci předsedy sušického atletického klubu. Působil ve funkcích rozhodčího, startéra a zejména ve funkci technického ředitele většiny významných závodů pořádaných na sušickém stadionu včetně památného mistrovství republiky družstev v r. 2007.

KATEGORIE – jednotlivec  dospělý

1. Karolína GALUŠKOVÁ, KVS Sušice, kanoistika            
v roce 2017 vybojovala titul seniorské mistryně ČR. V závodech jednotlivců se umístila na 2.místě na ME do 23 let, v závodech týmů vybojovala 1.místo na MS do 23 let. Je členkou seniorského reprezentačního týmu ČR a členkou reprezentačního týmu ČR do 23 let

2. Jiří VYTISKA, strongman, Sušice                        
obsadil 22.místo na MS Strongman a 5.místo na MS v kládě.
Zvítězil v Českém profi poháru 2017 a obhájil titul Nejsilnější Čech, je mistrem ČR v kládě – obhájil titul a stal se držitelem českého rekordu.

3. Jan BENEŠ, Cyklosport Pitstop.cz, cyklistika      
závodí převážně na horských kolech se zaměřením na maratony. Je vítězem série Marathon Man Europe, 1.místo vybojoval na Pražské padesátce, Jistebnickém maratonu a je vítězem AUTHOR Král Šumavy 2017 Road. 5.místo obsadil v Rocky Mountains maratonu Riva del Garda a 8.místo na AUTHOR Král Šumavy 2017 MTB.

4. Jiří UHLÍK, HC Klatovy, lední hokej  
S hokejem začínal v Klatovech, od 13 let pak hokejově vyzrával v Plzni, kde hrál žákovskou ligu, extraligu dorostu a juniorů. Extraligu dospělých zahájil v Hradci Králové, II.ligu hrál za Nymburk a Břeclav. V posledních dvou sezónách reprezentuje II.ligové Klatovy, kde patří k oporám týmu. V sezóně 2016/2017 byl nejlepším střelcem mužstva HC Klatovy.

5. Lucie TŮMOVÁ, 18 let, SDH Malechov, požární sport                            
Na MČR v kategorii dorost vybojovala 1.místo v běhu na 100m s překážkami, 2.místo obsadila ve výstupu na cvičnou věž, na MČR v kategorii žen obsadila s SDH Chválenice 3.místo ve štafetě 4×100 m, 1.místo v požárním útoku kat. ženy a 1.místo v celkovém pořadí družstev žen.
Na Hasičské olympiádě v rakouském Villachu s reprezentačním družstvem ČR získala 3.místo v celkovém pořadí družstev.

6. Milan MÉSZÁROS, SK Klatovy 1898, fotbal
je kapitánem a přirozeným leadrem divizního týmu SK Klatovy 1898. Je dlouholetou oporou klatovského fotbalu a vyniká především svými dlouhodobě stabilními výkony.

7. Radek PARGAČ, JUDOCLUB Sušice                                                      
reprezentuje Judoclub Sušice v kategorii veteránů M4 do 100 kg. Na MČR Masters v této kategorii vybojoval 3.místo v jednotlivcích a na Mezinárodním Seniorském mistrovství v rakouském Linci obsadil 3.místo v jednotlivcích. Na 15. ročníku Velké ceny Sokola Bratislava Veteránů a Veteránek obsadil 1.místo v družstvech a 2.místo v jednotlivcích.

8. Radka HAMBERGEROVÁ, TJ Sušice, atletika                           
byla účastnicí finálového závodu MČR 2017 v hodu diskem a v hodu oštěpem v kategorii žen do 22 let, je dvojnásobnou mistryní sdruženého krajského přeboru v hodu diskem a v hodu oštěpem.
Je nejlépe bodující závodnicí družstva žen TJ Sušice ve 2. atletické lize.

SPORTOVNÍ HVĚZDA DENÍKU:

Gabriela KRŮSOVÁ, 18 let, Snow Rockets, snowboardcross
získala 1.místo v Českém poháru snowboardcrossu a zvítězila také na MČR juniorů. 3. a 4.místo obsadila na Fis Race SBX. Mezi další její významné úspěchy patří 2. a 4.místo na SBX Trophy Grasgehren a 3.místo v Německém poháru snowboardcrossu. Také plave za plavecký klub TJ Klatovy. Vyplavala si účast na mistrovství ČR v krytém bazénu, kde závodila v disciplínách 50 m prsa, 100 m prsa  a ve štafetách na 4×50 m volný způsob a 4×50 m polohový závod.

SÍŇ SLÁVY                                                                                                  
Václav KOPA                                               
je dlouholetým předsedou TJ Sokol Nezamyslice, kde řadu let vykonává i funkci starosty obce. Má velké zásluhy na výstavbě sportovního areálu v Nezamyslicích i na rozvoji sportu v této obci. Hraje se zde tenis, dříve i stolní tenis, ale hlavním sportovním odvětvím je fotbal. Václav Kopa dlouhou řadu let pracoval v různých komisích v okresní tělovýchově. Býval členem pléna OV ČSTV, členem komise výstavby i členem ekonomické komise Pošumavského sportovního sdružení okresu Klatovy, stále je členem revizní komise Okresního fotbalového svazu Klatovy.