Přeskočit na obsah

Ocenění funkcionářů a činovníků v okresním sportu v rámci uspořádané Valné hromady PSS

Při příležitosti konání Valné hromady dne 18. května 2023 předali předseda Plzeňské krajské organizace ČUS Jan Müller a předseda Pošumavského sportovního sdružení Luboš Nový ocenění za přínos k rozvoji sportu v regionu deseti jubilantům z klubů a oddílů na okrese Klatovy.
 
 
Oceněni byli
 
Jaroslav Frič (80 let)Dlouholetý aktivní sportovec, trenér, funkcionář, šéf Domu dětí a mládeže v Klatovech a instruktor lyžování na Špičáku. Přes 25 let byl členem komise sportů a her OV ČSTV a následně i Pošumavského sportovního sdružení, 10 let byl předsedou Okresního volejbalového svazu. Člen Síně slávy klatovského sportu.
 
Pavel Kahle (80 let)Ve druhé polovině minulého století se mnoho desetiletí aktivně podílel na činnosti volejbalového oddílu TJ Sušice, a to ať už jako chytrý smečař nebo vynikající nahrávač a zároveň nenahraditelný funkcionář a propagátor volejbalu na Sušicku.
 
Miloslav Kopa (80 let) – Dlouholetý člen a funkcionář TJ Tatran Dlouhá Ves. Významně se zasloužil o rozvoj tělovýchovy v Dlouhé Vsi. Působil dlouhá léta jako předseda TJ Tatran Dlouhá Ves. vedoucí oddílu stolního tenisu a byl též aktivním hráčem fotbalového oddílu a stolního tenisu.
 
Jan Malík (80 let) – Dlouholetý aktivní hráč, předseda oddílu volejbalu TJ Klatovy a následně také téměř 20 let předseda Okresního volejbalového svazu a zároveň člen výboru krajského volejbalového svazu v Plzni. Minulý rok oslavil výročí 80 let svého života.
 
Karel Kovářík (75 let) – Bývalý aktivní hráč klubu TJ START Luby. V současnosti navzdory svému věku aktivní a velice obětavý trenér fotbalové přípravky, což obnáší min. 2x týdnu vedení tréninků a o víkendech turnaje této věkové kategorie.
 
Václav Šindelář (75 let) – Dlouholetý člen a funkcionář BK Klatovy. Basketbal začal hrát v útlém věku a bez přestávky se věnuje práci v oddíle dlouhé desítky roků. Nejprve jako hráč, později jako trenér a funkcionář BK Klatovy. Denně žije klatovským basketbalem a je obětavou duší veškerého administrativně ekonomického dění v klubu.
 
Karel Vondráček (75 let) – Dlouholetý aktivní hráč kopané TJ START Luby, opora týmu mužů v krajském přeboru. Po skončení hráčské kariéry trenér a vedoucímu týmu mužů v krajských soutěžích. Rovněž dlouholetý člen komise mládeže OFS, VV TJ a kontrolní a revizní komise TJ.
 
Tomáš Adamec (70 let) – Celou sportovní karieru odehrál za TJ Svatobor Hrádek a po skončení sportovní kariery přešel na funkcionářskou dráhu, kde je aktivní dodnes.
 
Karel Pendl (60 let) – Většinu sportovní kariéry odehrál za TJ Svatobor Hrádek a po skončení přešel na funkcionářskou dráhu kde nejvíce let působí jako předseda klubu a je aktivní dodnes.
 
Jan Staněk (60 let) – Více než třicet let se podílí na vedení sušického fotbalového klubu, v posledních pěti letech jako předseda. Několik volebních období je zároveň členem výboru Tělovýchovné jednoty Sušice.